Jesteśmy firmą rodzinną, od ponad 26 lat działającą w branży poligraficznej, meblarskiej i usługowej. Sprzedajemy swoje produkty i usługi w niemal wszystkich kierunkach świata.

Lokalizacja naszej firmy w geograficznym centrum Polski (Tomaszów Mazowiecki, przy trasie S8) ułatwia współpracę z krajowymi i zagranicznymi kooperantami i umożliwia optymalizację kosztów transportu, a posiadany teren umożliwia rozbudowę powierzchni produkcyjnych i zaplecza logistycznego.

TRZY FILARY

Działalność firmy obejmuje trzy filary:

 • projektowanie i produkcję specjalistycznych urządzeń dla poligrafii i archiwistyki,
 • projektowanie i produkcję mebli mieszkaniowych i użyteczności publicznej dla różnych sektorów rynku,
 • usługi kooperacyjne w zakresie projektowania, produkcji i kompletowania urządzeń dla różnych branż ze szczególnym uwzględnieniem usług obróbki metalu.

NASZE MARKI

Jesteśmy właścicielem kilku marek:

 • lettero – urządzenia dla poligrafii i archiwizacji,
 • ALLHALL – meble mieszkaniowe i użyteczności publicznej klasy standard,
 • highQ – ekskluzywne, designerskie meble do przedpokoju,
 • przedpokoje.pl – internetowa witryna handlowa mebli ALLHALL i highQ,
 • karon.eu – kooperacja projektowo-produkcyjna.

NASZE SPECJALNOŚCI

Program ALLHALL koncentruje się na produkcji mebli do przedpokojów oraz mebli do budynków użyteczności publicznej (recepcje, poczekalnie, audytoria, sale widowiskowe i sportowe, pojazdy komunikacji publicznej). W tej serii oferujemy mebel unikalny w skali międzynarodowej – straponten – naścienne, samozamykające się siedzisko zastępujące tradycyjne krzesła.

Program ALLHALL obejmuje trzy sektory rynku meblowego:

 • proste i ekonomiczne meble produkowane z metalu,
 • meble klasy standard i premium wykonane z metalu i drewna,
 • ekskluzywne meble designerskie.

 

Lettero to marka profesjonalnych produktów skierowanych przede wszystkim do branży poligraficznej. Obejmuje zaawansowaną technologicznie serię urządzeń Color Matching do profesjonalnej oceny koloru w przemyśle oraz wyposażenie pomocnicze dla poligrafii.

Pod marką lettero produkujemy również meble metalowe, magazynowe i systemy archiwizacyjne. Stanowią one wyposażenie biur, szkół, magazynów, bibliotek i wielu innych instytucji, w których liczy się funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz trwałość zastosowanych rozwiązań.

NASZE HITY

W naszej ofercie mamy produkty o unikalnym charakterze. COLOR MATCHING PROGRAM to seria urządzeń lettero przeznaczonych do kontroli jakości koloru w poligraficznej obróbce obrazów. W tej dziedzinie jesteśmy jedynym w Polsce i jednym z trzech liczących się producentów światowych.

W naszej ofercie meblowej mamy produkty o ogromnym potencjale rynkowym. Jednym z nich jest STRAPONTEN – naścienne, samozamykające się siedzisko zastępujące tradycyjne krzesła w pomieszczeniach o szczególnych wymaganiach użytkowych i komunikacyjnych. Oszczędność miejsca, ogromne ułatwienie w utrzymaniu czystości i porządku, estetyczna forma, solidna konstrukcja czynią z tego siedziska jedyny na świecie produkt tej kategorii, dzięki czemu spotkał się on z zainteresowaniem największych sieci dystrybucji mebli i firm deweloperskich wyposażających obiekty użyteczności publicznej, pomieszczenia recepcyjne, poczekalnie, sale konferencyjne, widowiskowe, sportowe itp.

CERTYFIKATY I NAGRODY

Urządzenia Color Matching Program: kabina kontrolna CMB, stanowisko kontrolne CCS i oświetlacz desktopowy PVB uzyskały certyfikat FOGRA zgodności z międzynarodową normą ISO 3664 dla najnowocześniejszego oświetlenia LED. Jesteśmy jedynym w Polsce i jednym z dwóch na świecie producentów urządzeń z certyfikowanym oświetleniem LED.

 

Kolekcje meblowe ALLHALL zdobyły prestiżowe nagrody:

 • GRAFIKUS – Diament Meblarstwa 2013,
 • HOME – Diament Meblarstwa 2014,
 • TWIST Plus – Diament Meblarstwa 2015,
 • STRAPONTEN – Produkt Roku 2016 w rankingu MEBLE PLUS.

 

KOOPERACJA

W dziedzinie usług kooperacyjnych i produkcji kontraktowej obsługujemy firmy, które wspieramy naszą wiedzą inżynierską przy powstawaniu produktu, tak aby był on niezawodny, zoptymalizowany w produkcji, a poprzez to atrakcyjny cenowo. 

Obecnie realizujemy zlecenia kooperacyjne dla wielu firm europejskich o znaczącej pozycji na rynku. Obejmują one zarówno produkcję na zlecenie detali i elementów metalowych, wytwarzanie produktów gotowych jak i obróbkę części metalowych.

Nasza oferta kooperacyjna to również kompleksowa obsługa projektów, która może składać się z następujących usług:

 • projektowanie i prototypowanie (również w modelu ETO),
 • wycinanie laserowe,
 • wykrawanie i tłoczenie combo,
 • wykrawanie rewolwerowe,
 • obróbkę tworzyw,
 • obróbkę plastyczną blach,
 • obróbkę skrawaniem,
 • spawanie i zgrzewanie,
 • połączenia na zimno,
 • malowanie proszkowe,
 • montaż i pakowanie,
 • projekty nietypowe.

TARGI I WYSTAWY

Od wielu lat uczestniczymy w licznych wystawach, spotkaniach o charakterze edukacyjnym oraz krajowych i międzynarodowych targach, m.in. w największych i najbardziej prestiżowych targach w Europie, takich jak Targi Poligraficzne DRUPA we Dusseldorfie czy ORGATEC w Kolonii.

Na wielu tragach prezentowaliśmy nasze produkty na wspólnych stoiskach ze znakomitymi firmami współpracującymi: np. z producentem najwyższej klasy monitorów komputerowych EIZO czy wyznaczającym światowe standardy w dziedzinie miernictwa i oprogramowania CMS firmami X-Rite oraz Konica Minolta.

Wspólne ekspozycje z tak renomowanymi firmami potwierdza naszą pozycję w światowej czołówce producentów.

KLIENCI I PARTNERZY

Odbiorcami produktów lettero są największe zakłady poligraficzne i sieci drukarń, firmy z branż medialnych i projektanckich, a także urzędy i instytucje prowadzące archiwizację dokumentacji w kraju i zagranicą.

Odbiorcami produktów ALLHALL są klienci indywidualni, urzędy i instytucje publiczne, a przede wszystkim sieci dystrybutorów mebli w kraju i zagranicą (Black Red White, Agata Mebla, Weyfair, Lapadd) oraz większość liczących się sieci sprzedaży internetowej.

O naszym potencjale świadczy współpraca z takimi firmami jak: 3D, CHESPA, PROCTER&GAMBLE, DUNAPACK EUROBOX, RR DONNELLEY, FUJI SEAL, HEIDELBERG, SCHMEDT, HUBER, MILLER, SMURFIT KAPPA, MONDI, EMERSON, ERICSSON, GEMALTO, PEPSICO, FLINT GROUP, PLASTICA, SUN CHEMICAL, VALEO, WALKI.

SPONSORING

Sponsorujemy uprawianie sportu rekreacyjnego, m.in. sekcję żeglarską, pracowniczą drużynę piłki nożnej. Pod naszą opieką trenował młody, uzdolniony wrotkarz i panczenista, Szymon Wojtakowski, nadzieja tomaszowskiego łyżwiarstwa. Wspieramy również organizację LOVE POLISH JAZZ FESTIVAL prezentującego plejadę najwybitniejszych gwiazd polskiej muzyki jazzowej oraz gości z zagranicy.

WIEDZA I EDUKACJA

Zgromadzone przez lata doświadczenie umożliwia nam samodzielne projektowanie własnych produktów zarówno w zakresie meblarstwa, jak i sprzętu poligraficznego i archiwizacyjnego, a także promowanie wiedzy fachowej w dziedzinie komputerowej obróbki obrazu i zarządzania kolorem (color management). Jej podstawy zostały opracowane w dwóch pozycjach książkowych:

 • „Color management. Teoria i praktyka”,
 • „Techniki druku i komputer”,

oraz w dostępnym w sieci filmie „Co to jest kolor” na temat zjawiska koloru i jego cyfrowej obróbki.

 

 


Certyfikaty i nagrody

18

państw


do tylu krajów wysłaliśmy nasze produkty
26

lata doświadczenia


w obróbce plastycznej blach
100000

metrów kwadratowych


blach przerabianych co roku
1220

zrealizowanych


indywidualnych projektów


 

07.12.2020 r.

Karoń ZP Sp. z o.o. jest Beneficjentem RPO WŁ na lata 2014-2020.
W ramach działania 02.01.02 nasz projekt o tytule „ Usługi IOB dla rozwoju MŚP” otrzymał wsparcie na zakup usług doradczych świadczonych przez Instytucję Otoczenia Biznesu  oraz na wdrożenie według rekomendacji wydanej przez IOB.
Projekt objęty umową o dofinansowanie nr RPLD.02.01.02-10-0409/19-00 pozwolił na wdrożenie nowej grupy produktów dedykowanej branży medycznej.

 

 

Karoń ZP Sp. z o.o. jest beneficjentem projektu w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020.
Celem projektu jest wdrożenie wyników badań i wprowadzenie na rynek ramowego nośnika zawiasowego.
Planowanym efektem projektu jest zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstwa za pomocą wprowadzenia innowacyjnego produktu przeznaczonego do zastosowania w produkcji meblarskiej.
Tytuł projektu                                 Wdrożenie wyników prac B+R - ramowego nośnika zawiasowego
Wartość ogółem projektu             7 380 000,00 PLN
Kwota dofinansowania                  3 300 000,00 PLN
Okres realizacji                               2020-01-01 do 2023-11-30