Usługi kooperacyjne

 

Projektowanie, prototypowanie CAD/2D/3D

Jesteśmy gotowi do produkcji na podstawie otrzymanej od klienta dokumentacji technicznej. Możemy też zaprojektować wyrób od podstaw. Nasi inżynierowie, konstruktorzy i technolodzy pomagają w przekształceniu pomysłu klienta w gotowy projekt. Wykonujemy dokumentację techniczną niezbędną w procesie produkcyjnym. Następnie przygotowujemy prototyp.

 
 

Wycinanie laserowe

Usługi cięcia laserem wykonujemy na urządzeniu Salvagnini L3 Fiber Laser. Jest to laser światłowodowy, w odróżnieniu od laserów CO2 jest szybszy, dokładniejszy i ma mniejsze zapotrzebowanie na energię. Dzięki temu usługi wykrawania, które wykonujemy dla naszych klientów zachowują wysoką jakość i atrakcyjną cenę. Laserowe cięcie blach może być samodzielną usługą, ale dzięki możliwościom naszego zakładu możemy zaproponować dalszą obróbkę wyciętych elementów.

 
 

Wykrawanie i tłoczenie combo

Przez cały czas rozwijamy się, unowocześniamy park maszynowy i zwiększamy możliwości produkcji. Dlatego w naszym zakładzie nie mogło zabraknąć urządzenia łączącego możliwości cięcia laserem z wykrawarką - Trumpf Trumatic. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu w technologii combo (zwanej też kombi) pozwala wykorzystać wszystkie zalety obróbki laserowej i wykrawania, co przekłada się na wysoką jakość i szybkość produkcji.

 
 

Wykrawanie rewolwerowe

Zastosowanie do wykrawania blach prasy rewolwerowej Finn Power zwiększa naszą produktywność. Duża ilość dostępnych narzędzi, jednoczesna instalacja wielu narzędzi oraz oszczędność czasu potrzebnego na przezbrojenie maszyny pozwala szybko i tanio wykonać proste i bardziej złożone elementy. Dla naszych klientów oznacza to niższe koszty i krótsze terminy realizacji oraz możliwość realizacji praktycznie każdego zlecenia.

 
 

Obróbka tworzyw

Możliwości naszego zakładu, oprócz podstawowej obróbki tworzyw sztucznych: czyli cięcia i zaginania to również spawanie PCV gorącym powietrzem przy użyciu urządzeń firmy Leister. Przygotowane przez nas części z plexi czy PCV możemy połączyć z produkowanymi elementami metalowymi. W ten sposób gwarantujemy, że detale będą do siebie pasowały, a  produkt końcowy będzie wysokiej jakości.

 
 

Obróbka plastyczna blach

Zapewniamy kompleksową obróbkę blach zarówno stalowych, nierdzewnych jak i wykonanych z metali kolorowych. Do zaginania blach wykorzystujemy prasę krawędziową Safan wyposażoną w najlepszej klasy narzędzia Wila, dla zapewnienia precyzji zaginania blach i wysokiej jakości wykończenia. Bez względu na wielkość zamówienia wieloletnie doświadczenie gwarantuje najwyższej jakości usługi gięcia blach.

 
 

Obróbka skrawaniem

W ramach kompleksowej obsługi produkcji oferujemy usługi toczenia i frezowania na obrabiarkach uniwersalnych. Możliwość wykonania na miejscu detali toczonych czy frezowanych pozwala zoptymalizować czas i koszty produkcji. W połączeniu z wycinaniem laserowym, obróbka plastyczną i spawaniem mamy możliwość zaoferowania kompleksowych usług w zakresie produkcji zleconej.

 
 

Spawanie i zgrzewanie

Nasze możliwości w zakresie spawania obejmują metody TIG i MIG. Spawamy: aluminium, wszystkie rodzaje stopów stali nierdzewnej, miedzi, stopów stali czarnej, a także rury na podkładzie gazowym. Oferujemy zgrzewanie punktowe i doczołowe elementów z aluminium, stali czarnej oraz ocynkowanej.
Po spawaniu wykonujemy również obróbkę łączonych powierzchni - szlifowanie i polerowanie.

 
 

Połączenia na zimno

Oprócz spawania i zgrzewania wykonujemy również połączenia metalu na zimno. W procesie produkcji wykorzystujemy technologię nitowania radialnego. Połączenia wykonane w ten sposób są wytrzymałe, oszczędne i estetyczne, umożliwiają łączenie różnych materiałów. W zależności od potrzeb mogą być wykorzystane różne rodzaje nitów: tulejowe, trzpieniowe.
Do łączenia blach ocynkowanych używamy metody klinczowania.

 
 

Malowanie proszkowe

Do wykańczania powierzchni metalowych korzystamy z malowania proszkowego. Nowoczesna lakiernia proszkowa pozwala na wysokojakościowe malowanie nawet skomplikowanych detali. Kładziemy duży nacisk na proces przygotowania powierzchni. Stosujemy technologię zabezpieczenia metalu metodą nano ceramiki. Przygotowanie oraz stosowanie wysokiej jakości farb proszkowych gwarantuje najwyższą jakość wykonanych usług lakierowania proszkowego.

 
 

Montaż i pakowanie

Posiadamy wydzieloną powierzchnię zapewniającą odpowiednie warunki montażu wyrobów gotowych. Dla naszych klientów montujemy wyroby gotowe z nie tylko z elementów metalowych. Mamy doświadczenie w montażu wyrobów składających się z metalu i innych materiałów np. części z tworzyw sztucznych, drewna i płyt meblowych, szkła oraz podzespołów elektrycznych i elektronicznych. Zmontowane wyroby pakujemy w zależności od potrzeb i wymagań klienta.

 
 

Projekty nietypowe

W ramach kooperacji i podwykonawstwa produkujemy części, akcesoria, podzespoły i wyroby gotowe. Oferujemy produkcję seryjną jak i pojedynczych wyrobów. Dzięki doświadczeniu w produkcji własnej możemy zaoferować unikalne połączenie wiedzy i doświadczenia w projektowaniu i produkcji wyrobów dla różnych branż. Obsługujemy całość procesu produkcji: od projektu, przez wykonanie prototypu, po montaż, pakowanie i wysyłkę wyrobów gotowych.