Projektowanie, prototypowanie CAD 2D/3D i CAM

Jesteśmy gotowi do produkcji na podstawie otrzymanej od klienta dokumentacji technicznej. Możemy też zaprojektować wyrób od podstaw. Nasi inżynierowie, konstruktorzy i technolodzy pomagają w przekształceniu pomysłu klienta w gotowy projekt. Wykonujemy dokumentację techniczną niezbędną w procesie produkcyjnym. Następnie przygotowujemy prototyp.

 

 
 

Wycinanie laserowe 2D i 3D

Usługi cięcia laserem wykonujemy na urządzeniu Salvagnini L3 Fiber Laser. To nowoczesny laser światłowodowy, jest szybki, dokładny i ma małe zapotrzebowanie na energię. Dzięki temu usługi wycinania blach, które wykonujemy dla naszych klientów zachowują wysoką jakość i atrakcyjną cenę. Laserowe cięcie blach na zlecenie może być samodzielną usługą, ale dzięki możliwościom naszego zakładu możemy zaproponować dalszą obróbkę wyciętych elementów.

 

 
 

Wykrawanie i tłoczenie combo

Przez cały czas rozwijamy się, unowocześniamy nasz park maszynowy i zwiększamy możliwości produkcji. Dlatego w naszym zakładzie nie mogło zabraknąć urządzenia łączącego możliwości cięcia laserowego z wykrawarką. Zastosowanie nowoczesnego sprzętu w technologii combo pozwala wykorzystać wszystkie zalety laserowego wycinania i wykrawania, co przekłada się na wysoką jakość i szybkość produkcji.

 

 
 

Wykrawanie rewolwerowe

Zastosowanie do wykrawania blach prasy rewolwerowej Finn Power zwiększa naszą produktywność. Duża ilość dostępnych narzędzi, jednoczesna instalacja wielu narzędzi oraz oszczędność czasu potrzebnego na przezbrojenie maszyny pozwala szybko i tanio wykonać proste i bardziej złożone elementy. Dla naszych klientów oznacza to niższe koszty i krótsze terminy realizacji oraz możliwość realizacji praktycznie każdego zlecenia.

 

 
 

Obróbka tworzyw

W naszym zakładzie świadczymy podstawowe usługi obróbki tworzyw sztucznych: jak cięcie, frezowanie i gięcie, ale również spawanie gorącym powietrzem przy użyciu urządzeń firmy Leister. Przygotowane przez nas części z pleksi czy PCV możemy połączyć z produkowanymi elementami metalowymi. W ten sposób gwarantujemy, że detale będą do siebie pasowały, a  produkt końcowy będzie wysokiej jakości.

 

 
 

Obróbka plastyczna blach

Zapewniamy kompleksową obróbkę blach zarówno stalowych, nierdzewnych jak i wykonanych z metali kolorowych. Do zaginania blach wykorzystujemy prasy krawędziowe serwoelektryczne CNC marki Safan wyposażone w najlepszej klasy narzędzia Wila, dla zapewnienia precyzji zaginania blach i wysokiej jakości wykończenia. Bez względu na wielkość zamówienia wieloletnie doświadczenie gwarantuje najwyższej jakości usługi gięcia blach.

 

 
 

Obróbka skrawaniem

W ramach kompleksowej obsługi produkcji oferujemy usługi toczenia i frezowania na obrabiarkach uniwersalnych. Możliwość wykonania na miejscu detali toczonych czy frezowanych pozwala zoptymalizować czas i koszty produkcji. W połączeniu z wycinaniem laserowym, obróbką plastyczną i spawaniem mamy możliwość zaoferowania kompleksowych usług w zakresie produkcji zleconej.

 

 
 

Spawanie i zgrzewanie

Nasze możliwości w zakresie spawania obejmują metody TIG, MIG/MAG, MMA oraz spawanie gazowe metodą 311. Spawamy: wszystkie rodzaje stopów stali, miedzi, aluminium, stopów stali nierdzewnej. Oferujemy zgrzewanie punktowe, doczołowe i liniowe elementów z większości rodzajów stali. Po spawaniu wykonujemy również obróbkę łączonych powierzchni – szlifowanie i polerowanie.

 

 
 

Połączenia na zimno

W naszej ofercie nie mogło zabraknąć usługi łączenia metalu na zimno. W procesie produkcji wykorzystujemy technologię nitowania radialnego oraz łączenia nitami zrywalnymi i nitonakrętkami. Połączenia wykonane w ten sposób są wytrzymałe, oszczędne i estetyczne, umożliwiają łączenie ze sobą różnych materiałów. W zależności od potrzeb nitowanie wykonujemy przy użyciu różnych rodzajów nitów: tulejowych lub trzpieniowych. Tę usługę łączenia na zimno wykonujemy praktycznie na każdym rodzaju blachy – ocynkowanej, czarnej, lakierowanej i innych – w zakresie 0,5-20 mm.

 

 
 

Malowanie proszkowe

Do wykańczania powierzchni metalowych korzystamy ze sprawdzonej metody malowania proszkowego na sucho. Dysponujemy nowoczesną lakiernią proszkową, która pozwala na wysokojakościowe malowanie nawet najbardziej skomplikowanych detali. Kładziemy duży nacisk na proces chemicznego przygotowania powierzchni. W tym celu stosujemy mycie i zabezpieczanie elementów lakierowanych podkładem nanoceramicznym, które gwarantują uzyskanie wysokiej jakości efektu końcowego. Proces ten zapewnia długoletnią odporność na warunki atmosferyczne. Na życzenie Klienta wykonujemy również usługę cynkowania oraz fosforyzowania.

 

 
 

Montaż i pakowanie

Posiadamy wydzieloną powierzchnię zapewniającą odpowiednie warunki montażu wyrobów gotowych. Dla naszych klientów montujemy wyroby gotowe z nie tylko z elementów metalowych. Mamy doświadczenie w montażu wyrobów składających się z metalu i innych materiałów np. części z tworzyw sztucznych, drewna i płyt meblowych, szkła oraz podzespołów elektrycznych i elektronicznych. Zmontowane wyroby pakujemy w zależności od potrzeb i wymagań klienta.

 

 
 

Projekty nietypowe

W ramach kooperacji i podwykonawstwa produkujemy części, akcesoria, podzespoły i wyroby gotowe. Oferujemy produkcję seryjną jak i pojedynczych wyrobów. Dzięki doświadczeniu w produkcji własnej możemy zaoferować unikalne połączenie wiedzy i doświadczenia w projektowaniu i produkcji wyrobów dla różnych branż. Obsługujemy całość procesu produkcji: od projektu, przez wykonanie prototypu, po montaż, pakowanie i wysyłkę wyrobów gotowych.